AR-GE Grup Kazan Makina ve Isı Sistemleri
AR-GE Logo
e-posta info@argekazan.com.tr
tel 0 312 354 11 62
adres Ostim O.S.B. Cevat Dündar Cad. No:20 Yenimahalle-ANKARA
Serpantinli Boyler
logo

Ürün Kataloğu

logo

Ürün Sertifikası

logo

Kullanma Kılavuzu

DİK TİP SERPANTİNLİ BOYLER

Boyler, kelime anlamı İngilizcenin “boiler” kelimesinden Türkçe’mize girerek değişik ısı kaynakları vasıtası ile depolanmış suyu kullanım sıcaklığına (Max 650C) ısıtan, ihtiyaç duyulması halinde hazır kullanma sıcak suyunu depolamaya yarayan kalorifer tesisat elemanıdır.

Isı kaynaklarına örnek olarak da buhar kazanı, ısı pompası, güneş kollektörü, sıcak su kazanı veya elektrikli olarak tercih edilebilir.

Binalarda ısı merkezi kurulumunun yaygınlaşması ile beraber kullanım suyu ihtiyacının da bu merkezlerden sağlanması tercih edilmeye başlanmıştır.

Bu su ısıtıcıları şebeke suyunu banyolarda lavabolarda mutfak gibi yaşam alanlarındaki sıcak su ihtiyacımızı karşılamak için kullanılır.

Boylerler genelde insanların toplu olarak yaşadığı alanlarda bireysel sıcak su üretimi yerine daha ekonomik yarar için merkezi sıcak su hazırlama sistemleri gibi kullanılmaktadır. Okul, yurt, hastane, otel, fabrika, kışla, apartman, şantiye gibi aynı anda musluk açan kişi sayısının fazla olduğu mekânlar da kullanılması ekonomik ve uygundur. Ayrıca boylerlerin yetersiz kaldığı alanlarda akümülasyon tankları eşanjörler ile birlikte kullanılmakta ve oldukça etkili çözümler sunulmaktadır.

Serpantinli boylerler ısıtıcı akışkan devresinde yüksek basınca dayanıklıdır, ısıtma yüzeyi artırılarak suyun ısınma süresi kısaltılabilir, ısıtma devresi temizlenebilir. Isıtma kızgın su, kızgın yağ veya buharla yapılıyorsa mutlaka serpantinli boyler kullanılmalıdır.

Bir pompa vasıtası ile kapalı bir devre oluşturulup devir daim sağlanır. Sıcaklık kontrolü için boyler üzerinde termostat girişleri mevcuttur. Bu girişlerden ölçülen değerlere göre pompa kontrolü ile akış kesilmektedir. Hedeflenen ısıtma süresine göre giriş sıcaklığı ve pompa hızı ayarlanarak maksimum verimde ısıtma sağlanmaktadır.

Size en uygun boyler tipi ve kapasitesi için firmamızla iletişime geçmenizi öneririz.

DİK TİP SERPANTİNLİ BOYLER ÖLÇÜLERİ

Serpantinli Boyler

Serpantinli Boyler

AR-GE Grup Kazan değer ve ölçüleri haber vermeksizin değiştirme hakkımız saklı tutulmuştur.

Twitter
Linkedin
Massenger
Skeype

Bu sitenin bütün hakları AR-GE Grup Kazan Makina ve Isı Sistemleri Ltd Şti'ne aittir.

Copyright © AR-GE 2020 Her hakkı saklıdır