AR-GE Grup Kazan Makina ve Isı Sistemleri
AR-GE Logo
e-posta info@argekazan.com.tr
tel 0 312 354 11 62
adres Ostim O.S.B. Cevat Dündar Cad. No:20 Yenimahalle-ANKARA
Hava Tankı
logo

Ürün Kataloğu

logo

Ürün Sertifikası

logo

Kullanma Kılavuzu

HAVA TANKI

Hava tankları, kompresör çıkışındaki basınç dalgalanmasını önlemek, kompresör kapasitesini aşan ani hava çıkışlarının karşılanabilmesi için gereken miktarda havayı depolamak için kullanılan tanklardır.

Hava tankı kapasitesi kompresör kapasitesine ve hava ihtiyacının şekline bağlı olarak saptanır. Hava tankı litre olarak kapasitesi vidalı veya pistonlu kompresörün litre/saniye olarak kapasitesinin 6 ile 10 katına kadar seçilebilir. Hava tankının bir başka faydası da; hava içindeki su zerreciklerinin yoğuşmasını ve yoğuşan suyun boşaltılmasını kolaylaştırmasıdır. Nemin yoğuşması sonucunda hava deposu dibinde toplanan su tahliye aygıtları vasıtasıyla sistem dışına atılmaktadır.

Hava tankı mümkünse en soğuk yere yerleştirilmelidir. Ortam havası aşırı nemli ise, hava tankının özel boya ile boyanması gerekir.

Hava tankının üzerinde emniyet valfi, manometre, giriş menholü, boşaltma manşonu/flanşı ve ürün etiketi olmalıdır. Hava tankı basınçlı hava tesisindeki yerine tankın gövdesinin tamamına erişecek ve inceleyebilecek şekilde monte edilmelidir.

HAVA TANKI ÖLÇÜLERİ

Hava Tankı

Hava Tankı

AR-GE Grup Kazan değer ve ölçüleri haber vermeksizin değiştirme hakkımız saklı tutulmuştur.

Twitter
Linkedin
Massenger
Skeype

Bu sitenin bütün hakları AR-GE Grup Kazan Makina ve Isı Sistemleri Ltd Şti'ne aittir.

Copyright © AR-GE 2020 Her hakkı saklıdır